SAOPŠTENJE ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE OPŠTINE GRADIŠKA

ŠTAB ZA VANREDNE SITUACIJE
OPŠTINE GRADIŠKA

SAOPŠTENJE

Vodostaj rijeke Save ima tendenciju pada i trenutno je na koti od 885 centimetara.

Stanje nasipa u gradskoj zoni je uredno i nad istim se provode samo preventivne akcije. Tokom jučerašnjeg dana ojačan je nasip u Mjesnoj zajednici Mačkovac, a sanirano je i klizište u Donjoj Dolini.

Ekipe Štaba za vanredne situacije u punoj su mobilnosti i u skladu sa potrebama na terenu provode aktivnosti preventivnih i operativnih mjera odbrane od poplava. Konstantno se obilaze poplavljena nebranjena područja i stanovništvu se pruža neophodna pomoć.

Crpne stanice Liman, Kej, Donja Dolina i Matura su u funkciji i pod kontrolom su JU „Vode Srpske“.

Za sve informacije kao i pomoć u slučaju zaplavljenja stambenih objekata građani se mogu obratiti Odsjeku civilne zaštite Gradiška nan telefon: 051/ 814-753.