NAČELNIK OPŠTINE ZORAN LATINOVIĆ ORGANIZOVAO PRIJEM ZA NAJBOLJEG STUDENTA EKONOMSKOG FAKULTETA BOJANA KRESOJEVIĆA

datum objave: 20.07.2016.

Načelnik opštine Gradiška Zoran Latinović organizovao je danas prijem za Bojana Kresojevića iz Gradiške, koji se sa prosječnom ocjenom od 9.97 može svrstati u red najboljih studenata svih generacija Ekonomskog fakulteta u Banjaluci.

Latinović, koji je tom prilikom Kresojeviću poklonio  laptop, rekao je da je ponos i čast za njega i građane Gradiške, što je ova opština „iznjedrila  mladog i u svakom pogledu perspektivnog čovjeka“. On je istakao da je ključno strateško opredjeljenje da se mladi stručnjaci zadrže na ovim prostorima, podiže privredna aktivnost i otvaraju nove radna mjesta. Latinović je naglasio da bi bila velika čast i zadovoljstvo da se jedan mladi stručnjak, kao što je Kresojević, zaposli u lokalnoj upravi ili u nekom od preduzeća na području gradiške opštine, ali i da ako se to ne desi postoji potreba da Kresojević, kroz učešće u projektima, doprinese razvoju opštine Gradiška. Kresojević je rekao da mu je veliko zadovoljstvo bilo razgovarati sa načelnikom opštine Gradiška, izrazivši nadu da će i današnji prijem pokazati studentima da se rad isplati. „Važno je uspostaviti dobre odnose lokalne vlasti i studenata, kao buduće akademske javnosti, i da rezultat toga bude bolji razvoj i napredak opštine Gradiška“, naglasio je Kresojević. On je istakao da je za uspjeh vrlo važno da student izabere studije koji ga zanimaju, i da je osim provedenih sati učenje najvažnija organizacija vremena za učenje i druge aktivnosti i da postoji dobra saradnja sa kvalitetnim nastavnim osobljem. Kresojević, koji je Ekonomski fakultet završio sa prosjekom ocjena 9.97,  rekao je da bi znanje na našim prostorima moglo biti i više vrednovano, ali da na svom primjeru vidi da postoje znaci pažnje od strane republičke i lokalne vlasti. On je dodao da je teško govoriti o njegovom budućem angažmanu, jer je samo prije nekoliko dana završio fakultet, ali da će, kaže, ubrzo odlučiti. „Posao tražim već četiri godine, od kada sam upisao fakultet, tako da sam završetak fakulteta ne znači da je to početak traženja posla. Radno mjesto ne doživljavam kao statičku kategoriju. Samo radno mjesto nije mnogo bitno, nego radni zadaci koji omogućavaju profesionalni napredak“, rekao je Kresojević i dodao da će bez obzira na budući posao nastaviti sa školovanjem.

IMG_20160719_101030(1)

IMG_20160719_101104(1)